Anasayfa Araştırma Grupları SAAG
feed-image RSS 2.0
Sualtı Arkeolojisi Araştırma Grubu (SAAG)
TEŞEKKÜRLER
Yazar Emrecan Polat   
Cuma, 17 Ocak 2014 15:04

2006 yılından beri yüzlerce gönüllümüz, ve onlarca kurum bize Kaş'ta gerçekleştirdiğimiz Sualtı Arkeolojisi Projelerinde destek verdi. Kaş Arkeopark Projeleri olarak isimlendirdiğimiz bu projelerin araştırma, eğitim ve bilinçlendirme aşamalarında bizden yardımlarını esirgemeyen tüm kurumlara teşekkürlerimizi borç biliriz. Bir ekip olmaktan gurur duyduğumuz bu gönüllü harekette, 2014 senesinde de çalışmalarımız devam edecektir.

 

Devamını oku...
 
Turkish Deligth 2014
Yazar Emrecan Polat   
Perşembe, 28 Kasım 2013 19:36

İngiliz Sualtı Arkeolojisi Derneği (Nautical Archeology Society - NAS) 2014 sonbahar aylarinda  Kaş`a düzenleyeceği Turkish Delight 2014 etkinliğini Sualtı Araştırmaları Derneği ev sahipliğinde yapacak. SAD ve NAS eğitmeni Dr. Güzden Varinlioğlu tarafından yürütülecek etkinlikle ilgili detaylı bilgilere Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız  adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Devamını oku...
 
SUALTI ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ'NDEN DUYURU
Yazar Selin   
Cuma, 08 Haziran 2012 12:48
NAS (Nauitical Archaeology Society) eğitim sisteminin ilk aşaması olan NAS-Introduction kursu 30 Haziran 2012 tarihinde,bir günlük olmak üzere, Ankara'da planlanmaktadır. Kurs içeriği detaylı ve ingilizce olarak http://www.nauticalarchaeologysociety.org/training/intro.php adresinde verilmiştir. Gelişmeleri www.sad.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.

 

SUALTI ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ

SUALTI ARKEOLOJİSİ ARAŞTIRMA GRUBU SAD-­‐SAAG

30 Haziran 2012

Eğitmen: Dr. Güzden VARİNLİOĞLU/ SAD-­‐SAAG

Nauitical Archaeology Society (NAS)

Devamını oku...
 
Türkiye Sualtı Kültür Mirası Sanal Müzesi: Kaş Arkeopark Pilot Projesi - Basın Bülteni
Salı, 04 Eylül 2007 18:13

altTürkiye Sualtı Kültür Mirası Sanal Müzesi: Kaş Arkeopark Pilot Projesi

Devamını oku...
 
Kaş Arkeopark Deneysel Arkeoloji Projesi - Basın Bülteni
Yazar Güzden Varinlioğlu, Enver Arcak   
Salı, 04 Eylül 2007 18:08

Uluburun Batığı, Geç Tunç Çağı'na (M.Ö. 14. yy) ait olusu itibarı ile dünyanın bilinen en eski batığıdır ve 1984-1994 tarihleri arasında, Institute of Nautical Archaeology'den Prof. Dr. Cemal Pulak tarafından kazılmıstır.

Devamını oku...
 
SAAG Hakkında

altSAD’ın altgruplarından olan SAAG’ın amacı, Türkiye karasuları ve iç sularında sualtı kültür mirasını tespit etmek, korumak, belgelemek, ilgili kurum ve kuruluşlara sunmak, akademik araştırmalara katkıda bulunmak ve bu mirası ortak bir envanterleme sistemi altında toplamaktır.

Devamını oku...