Anasayfa Araştırma Grupları SAAG Kaş Arkeopark Projeleri Sualtı Arkeolojisi Araştırmaları Grubu (SAAG) Kampları 2011
Sualtı Arkeolojisi Araştırmaları Grubu (SAAG) Kampları 2011
Yazar Saag   
Perşembe, 05 Mayıs 2011 15:11

skm10_0819_ke_orh_29c_036Sualtı Araştırmaları Derneği (SAD), denizlerde, iç sularda ve kıyılarda doğal, tarihi ve kültürel değerlerin incelenmesi, korunması, çoğaltılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasına katkıda bulunmak amacıyla 1994'te kurulmuştur. Bu amaçlar doğrultusunda Derneğimiz bu alanda çalışan ve ileride de çalışmayı amaçlayan genç bilimadamlarına düzenlediği bilim kampları ile kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunmayı da hedeflemektedir.

İlki 2008 yılında gerçekleştirilmiş olan SAD Erkut Arcak Bilim Kampı ve Sualtı Kültür Mirası Projesi bu yıl 4 Temmuz - 28 Ağustos arasında Kaş Arkeopark Alanı'nda (Kaş, Antalya) düzenlenecektir.

 

Kamp sekiz hafta halinde yapılacaktır. Sualtı Kültür Mirası Projesi ile beraber planlanan bu kamp, arkeoloji ve sanat tarihi bölümlerinden gelecek öğrenciler öncelikli olmakla birlikte, tüm branşlara açıktır. 2011 Kampına katılım masrafları Derneğimiz öz kaynaklarından karşılanacak olup, öğrencilerin kampa katılımı için seyahat ve iaşe masraflarının kendileri tarafından karşılanması beklenmektedir.

Belirlenen bir tarihte SAD-Deguwa ortaklığı ile, NAS (Nautical Archaeology Society) eğitmeni Gerd Knepel'in ve SAD adına Dr. Güzden Varinlioğlu'nun yürütücülüğünde Nas eğitimi verilmesi ve yurtiçi ve yurtdışından deneyimli eğitmenlerin katılması planlanmaktadır.

Kamp, arkeoloji ve sualtı arkeolojisi buluntuları, sualtı ölçüm ve çizim metodları, sualtı araştırma teknikleri, veritabanı uygulamaları, sualtı fotoğrafçılığı vb. eğitimleri içerecektir.

Kamp hakkında detaylı bilgi sitemizden duyurulacaktır.

 

SAD Bilim Kampları Temel İlkelerine ulaşmak için tıklayınız. 

SAAG 2011 Projeleri başvuru formu için tıklayınız.