Anasayfa Araştırma Grupları SAAG Kaş Arkeopark Projeleri SAAG 2011 Yaz ve Güz Etkinlik Planı
SAAG 2011 Yaz ve Güz Etkinlik Planı
Yazar SAAG   
Perşembe, 02 Haziran 2011 17:34
faaliyet_plan
2011 yılı SAAG etkinlikleri "Erkut Arcak Bilim Kampı", "Kaş Tarihtir" ve "Sualtı Kültür Mirası" projelerinden oluşmaktadır.
  • "IV. Erkut Arcak Bilim Kampı", 02-09 Temmuz 2011 tarihleri arasında Kaş Arkeopark alanında gerçekleştirilecektir.   Kamp süresince NAS I ve NAS II kursları verilecektir. (http://www.nauticalarchaeologysociety.org/training/index.php)
  • "Sualtı Kültür Mirası" Projesi Temmuz ayının son ve Ağustos ayının ilk iki haftası gerçekleştirilecektir. Bu proje ile önceki etkinliklerde başarılı kabul edilen katılımcılar, aldıkları teorik ve pratik eğitimleri akademik bir yüzey araştırmasında kullanma şansını elde edeceklerdir.
  • NAS Eğitim kampını takip eden Temmuz'un 2 haftası boyunca ve Ağustos'un son haftalarında "Kaş Tarihtir" projesi kapsamında, katılımcılar aldıkları eğitimi Kaş halkı ve dalış okullarıyla paylaşacak ve pratik uygulamalara katılacaktır. Eylül ayı boyunca projenin yaygınlaştırılmasına yönelik ofis çalışmaları, dalışların yanı sıra sürdürülecektir.

Genel katılım formu için tıklayınız.

Başvuru için son tarih 17 Haziran 2011 saat 17:00'dır. Takip eden günlerde katılımcı listesi açıklanacaktır.

IV. Erkut Arcak Bilim Kampı

Teorik ağırlıklı NAS I, teorik ve pratik NAS II eğitimleri içerecektir. Eğitim dili İngilizcedir. NAS II kursu almak icin NAS I ön şarttır. Kampa NAS eğitmeni Gerd Knepel, DEGUWA eğitmeni Michaela Reinfeld, ve SAD eğitmeni Dr. Güzden Varinlioğlu katılacaktır. Kamp sonrasında katılımcıların "Sualtı Kültür Mirası Projesi" ve "Kaş Tarihtir" projeleri kapsamında düzenlecek kara ve deniz çalışmalarına en az 2 hafta süreyle katılmaları beklenmektedir.

Katılımcıların ekte bulunan formu doldurmaları beklenmektedir.  Başarılı görülen başvurular arasından seçilen 8 öğrenciye SAD bursu verilecektir. SAD bursu kazanan katılımcılardan herhangi bir eğitim ücreti talep edilmeyecektir.

Eğitimler sonunda NAS sertifikası almak isteyen katılımcıların DEGUWA tarafından belirlenen sertifika masraflarını karşılaması beklenmektedir.

 

Sualtı Kültür Mirası Projesi

"Sualtı Kültür Mirası" Projesi Temmuz ayının son ve Ağustos ayının ilk iki haftası gerçekleştirilecektir. Bu proje ile önceki etkinliklerde başarılı kabul edilen katılımcılar, aldıkları teorik ve pratik eğitimleri akademik bir yüzey araştırmasında kullanma şansını elde edeceklerdir.

 

Kaş Tarihtir Projesi

Ağustos ayı son iki haftası, elde edilen tüm bilgi ve tecrübenin "Kaş Tarihtir" projesi kapsamında sosyal sorumluluk ve farkındalık oluşturmak, bölgenin sualtı kültür mirasını sürdürülebilir şekilde korunmasına katkıda bulunmak amacıyla kara ve deniz çalışmalarına ayrılmıştır.

 

Genel Bilgiler

Tüm kamp katılımcıların kendi dalış malzemelerini getirmeleri beklenmektedir.

Eğitim ve deniz çalışmalarında teknede kara çalışmalarında proje evinde konaklamak isteyenlerin, uyku tulumlarını getirmeleri beklenmektedir.

Duş ve tuvalet olanakları deniz çalışmalarında kısıtlı olup limandaki tesis kullanılacaktır.

Katılımcıların iaşe masraflarını kendilerinin karşılamaları beklenmektedir.


SAAG Genel Koordinatörü

Dr. Güzden Varinlioğlu
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız